wtorek, 23 lipca 2013

Czas na Irlandię: Roscommon

Roscommon Castle to jeden z największych zabytków architektonicznych Irlandii. Zamek został wybudowany w latach 70. XIII wieku przez Normanów. Dwukrotnie był zdobywany przez Irlandczyków, zniszczony w czasach najazdu Cromwella. Mimo to wygląda naprawdę imponująco. Zapraszam!


Teren dookoła zadbany, a z zamku rozlega się piękny widok na staw i okolicę, zanim wejdziemy do środka, popatrzmy dookoła.
Teraz jeszcze trochę informacji.Jesteśmy w szoku, że kiedyś ten mały stawik to było, zdaje się, jezioro! Jak widać, tym razem w końcu pogoda przypomina nieco irlandzką, ale i tak wkrótce się rozpogodzi na tyle, że wieczorem wykąpię się w oceanie... :)))

No i oczywiście pozdrawiam z zamku w Roscommon pod hasłem "mogłabym tu straszyć"...


Potem wychodzę drugą stroną, przez furtkę... A tam sobie spokojnie pasą się byczki... I wcale nie podoba im się intensywny róż mojej bluzeczki. :/

Kiedy więc ten rudy zaczyna iść w moją stronę patrząc spode łba, nie udaję zucha - pstrykam mu fotkę i oddalam się czem prędzej. :D


Przepiękne ogromne tuje rosną przy murku, zachwycam się korą.A później jeszcze zdjęcie z innej perspektywy i w drogę. Dokąd? O tym w następnym odcinku. :)


6 komentarzy:

  1. Dzięki Twoim relacjom i bogatej oprawie graficznej :) mogłam zobaczyć,gdzie to wywiało Małgosię. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. :) Asium zawsze chciałaś latać, więc masz szansę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. z tym straszeniem, to za wiele szczęścia na raz...Chciałabyś!
    Jesteś świetnym przewodnikiem i zdjęcia wspaniałe :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, dzięki, jeszcze będziecie mnie miały dość. ;)))

      Usuń