wtorek, 16 lipca 2013

Czas na Irlandię: Moydrum Castle i okolice Athlone

Niedaleko Athlone, wśród łąk i pól, odnajdujemy Moydrum Castle, ruiny niegdyś pięknego zamku - wyszukuję w necie zdjęcie z czasów świetności. Aktualnie wygląda również niezwykle malowniczo, zwłaszcza w słoneczny dzień.

 Niegdyś wyglądał tak - zdjęcie odnajduję na blogu: http://lordbelmontinnorthernireland.blogspot.com/2012/05/moydrum-castle.html.

Ciekawostka - na swojej płycie to miejsce umieścił zespół U2, oto okładka:Cisza, ani żywej duszy, tylko informacja, że to własność prywatna, zakaz wstępu, oglądamy więc z zewnątrz to, co jest do zobaczenia.Naprzeciwko zamku, za murami jakieś - domyślam się - gospodarstwo. Również żadnej żywej istoty, uwieczniam na zdjęciach okolicę...


Gdzieś w okolicy - kościół świętujący srebrny jubileusz jakiejś pary, naprzeciwko - piękne pola golfowe.

Do zestawu "okolice Athlone" dołączam zdjęcia zrobione po drodze - torfowiska.A na koniec czwartego odcinka kilka mieszkanek łąk. Mleko, sery i masło w Irlandii są bardzo smaczne - krowy cały rok pasą się na łąkach - chociaż ponoć niektórzy Polacy narzekają, że nabiał "czuć trawą". Irlandzkie mleko ma 4% tłuszczu i krótki okres spożycia, później po prostu kwaśnieje jak to przynoszone kiedyś w Polsce z mleczarni, a nie to z kartoników, które ma kilkuletni termin ważności.4 komentarze:

 1. Oglądnęłam wszystkie "odcinki" i jestem zauroczona. Pozdrawiam. Grażyna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to jeszcze nie koniec - zagroziła autorka. ;) Piękna jest Irlandia i ju!

   Usuń
 2. Suuuper! Irlandia piękna, zdjęcia też. Aż by się chciało do tamtej sielskości :) Pozdrawiam Tereniu- Roma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Irlandia naprawdę może zdobyć serce. :)

   Usuń