sobota, 4 czerwca 2011

Posłuchać Sommera w Białymstoku...

Przyglądam się wczorajszemu wieczorowi. I mam w głowie jakiś mętlik, tak niejednoznacznie mi się ten wieczór widzi. Wyjątkowy poeta zaproszony, w Czerwonym Fortepianie garść zainteresowanych, zdawało się - atmosfera wymarzona do słuchania Sommerowych wierszy. Pan Piotr zaangażowany, z poczuciem humoru, a dookoła rzeczywistość wciskająca się ze wszystkich stron - hałas tłukącego się szkła, młynek do kawy pracujący jak młockarnia, syczący ekspres - akustyka w knajpie rewelacyjna - wszystko było słychać idealnie, oprócz samego Autora. Dobrze, że miałam w ręku tomik, więc mogłam śledzić wiersze. Na zewnątrz dodatkowo w ogródku - koncert na żywo. Głośny. A jeszcze chwilę później - procesja śpiewająca różaniec. Ta cała otoczka, to życie wdzierające się - z jednej strony irytowały, a z drugiej - rozbawiły, myślę o tym i uśmiecham się, bo takie spotkanie to jedna wielka metafora. :)

5 komentarzy:

 1. Autor jest kontent! Pół godziny temu wsadziłem go do pociągu. Przyjedzie raz jeszcze w przyszłym roku akademickim i wszystko naprawimy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autor rewelacyjny, ach. Zazdroszczę możliwości pogadania, poobcowania. I już cieszę się na przyszły rok. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To była wizja poezji futurystycznej, która przede wszystkim, ma niezagłuszać dźwięków uduchowionych maszyn. Metafora fortepianu, który nie zagrał, a trzymał i facetów i kobiety w swojej garści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na dodatek metafora CZERWONEGO fortepianu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. :)
  można fajnie użyć inicjałów Pana Piotra w wierszu
  formuła P.S.
  ;D

  OdpowiedzUsuń