poniedziałek, 28 grudnia 2015

Taki mały, miły akcent...

W grudniowych Arteriach ukazała się rozmowa Roberta Rutkowskiego z Piotrem Groblińskim, szefem łódzkiej Kwadratury na temat tegoż wydawnictwa (Arterie, nr 2/2015, s. 158-162). Całość można przeczytać aktualnie na blogu Roberta, czyli TUTAJ - niezwykle interesująca rozmowa. A mnie osobiście bardzo ucieszył fragment o tomiku "Sonia zmienia imię", który ukazał się właśnie w Kwadraturze.

R.R.: Masz jakąś ulubioną książkę Kwadratury?
P.G.: Powinienem odpowiedzieć, że wszystkie swoje dzieci kocham tak samo, ale to byłoby mało ciekawe. Dlatego powiem, że bardziej lubię kobiety. Sonia zmienia imię Teresy Radziewicz i Chłopcy dla Hekate Izabeli Kawczyńskiej to dla mnie pozycje wyjątkowe, także dlatego, że udało mi się tak dobrać ilustracje, by uzyskać dodatkową wartość dla przekazu książki. Dwóm zdolnym poetkom towarzyszą prace dwóch znakomitych malarek — odpowiednio Magdy Moskwy i Karoliny Matyjaszkowicz.

No i kto by pomyślał? ;)

4 komentarze:

 1. Tesia: ja od 8 lat powtarzam, że jesteś wyśmienitą poetką!
  I dojrzewasz, jak wyborne wino: nie mam pojęcia, jak to robisz, jak to się dzieje. Ale dzieje się!
  Nie wiem, co się z Tobą porobiło!
  Wierz mi: nie zdziwię się Nike czy Szymborskiej! (a tylko spróbuj mi wtedy zapomnieć, kto Cię lansował od 2009 - stłukę babę w Twej postaci!; masz obiecany, że tak uczynię!).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaśku, bo oddam, jak mnie od bab będziesz... ;>

   Wyśmienita... ach, rozmarzyłam się...

   A teraz do pracy!

   (Wiesz, że pamiętam tego maila "dobre wiersze pani pisze" i nie zapomnę Twojej pewności.) :)

   Usuń